Xəbərlər və tədbirlərHikvision, Təhlükəsiz Məhsul İnkişafı üçün IEC 62443-4-1 Sertifikatını Qazandı
Hikvision uzun illərdir ki, məhsul inkişafının bütün mərhələlərini əhatə edən Hikvision Təhlükəsiz İnkişaf Həyat Dövrü (HSDLC) sistemini qurmağa sadiqdir. Bu sistem tələblərin analizi, dizayn, inkişaf, test və məhsulun çatdırılması mərhələlərini əhatə edir. HSDLC təkcə qlobal təhlükəsizlik standartlarına cavab vermir, həm də kibertəhlükəsizlik sahəsindəki ən son tədqiqatları və texnologiyaları tətbiq edərək, Hikvision məhsullarının artan kiber təhdidlərə qarşı güclü təhlükəsizlik müdafiəsinə malik olmasını təmin edir.
IEC 62443-4-1 nədir? IEC 62443-4-1, Beynəlxalq Elektrotexnika Komissiyası (IEC) tərəfindən sənaye avtomatlaşdırma və nəzarət sistemlərinin kibertəhlükəsizliyini təmin etmək üçün hazırlanmış mühüm standartdır. Bu standart, sənaye nəzarət sistemlərinin dizayn, tətbiq və istismar mərhələlərində təhlükəsiz olmasını təmin etməyə kömək edir və kiberhücumlar, məlumat sızmaları və sistem nasazlıqları kimi risklərə qarşı müdafiəni təmin edir.
IEC 62443-4-1, Avropa İttifaqının NIS2 Direktivindəki kibertəhlükəsizlik tələbləri kimi bir çox əsas qaydalara uyğun şəkildə detallı və spesifik çərçivə təqdim edir. Bu standartın tələblərini və qaydalarını tətbiq etməklə təşkilatlar öz təhlükəsizlik səviyyələrini əhəmiyyətli dərəcədə artırır və sənaye əməliyyatlarını kibertəhlükələrdən daha effektiv şəkildə qoruyur.

Новости и событияHikvision получила сертификат IEC 62443-4-1 за безопасную разработку продукции
Hikvision уже давно занимается созданием комплексной системы безопасной разработки продукции — Hikvision Secure Development Life Cycle (HSDLC), охватывающей все этапы — от анализа требований и проектирования до разработки, тестирования и поставки продукции. HSDLC не только соответствует мировым стандартам безопасности, но и включает новейшие исследования и технологии в области кибербезопасности, обеспечивая устойчивую защиту продукции Hikvision от все более сложных киберугроз.
Что такое IEC 62443-4-1? IEC 62443-4-1 — это важный стандарт, разработанный Международной электротехнической комиссией (IEC) для обеспечения кибербезопасности систем промышленной автоматизации и управления. Он помогает организациям обеспечивать безопасность промышленных систем на всех этапах их жизненного цикла — от проектирования и развертывания до эксплуатации, защищая их от таких рисков, как кибератаки, утечки данных и сбои в работе системы.
IEC 62443-4-1 предлагает детализированную и конкретную структуру, соответствующую многим ключевым требованиям нормативных актов в области кибербезопасности, таких как Директива NIS2 Европейского Союза. Внедрение принципов и рекомендаций IEC 62443-4-1 позволяет организациям значительно повысить уровень защиты и эффективно предотвращать киберугрозы в промышленной сфере.