Xəbərlər və tədbirlərCisco və Mistral AI, Cisco-nun Süni İntellektlə Müştəri Təcrübəsini Transformasiya Etmə Missiyasını Reallaşdırmaq Üçün Tərəfdaşlıq Edir
Cisco və Mistral AI, Cisco-nun Süni İntellektlə Müştəri Təcrübəsini Transformasiya Etmə Missiyasını Reallaşdırmaq Üçün Tərəfdaşlıq Edir
SAN JOSE, Kaliforniya, 10 fevral 2025 – Təhlükəsizlik və şəbəkə həllərinin qlobal lideri olan Cisco (NASDAQ: CSCO), Avropanın aparıcı süni intellekt həlləri təminatçılarından biri olan Mistral AI ilə strateji tərəfdaşlığı çərçivəsində ilk birgə hazırlanmış Süni İntellekt Agentini təqdim etdiyini elan edib. AI Renewals Agent Cisco-da yeniləmə təkliflərinin hazırlanma prosesini əhəmiyyətli dərəcədə təkmilləşdirir və optimallaşdırır. Bu həll 50-dən çox siqnal və mənbədən həm strukturlaşdırılmış, həm də strukturlaşdırılmamış məlumatları bir araya gətirir, real vaxtda emosional analiz, xülasə olunmuş tövsiyələr, intellektual avtomatlaşdırma və fərdiləşdirmə imkanı təqdim edərək müştəri nəticələri və əsas fəaliyyət göstəriciləri (KPI-lar) ilə sıx bağlı işləyir.
Tapşırıqları avtomatlaşdırmaq və iş proseslərini optimallaşdırmaqla, AI Renewals Agent komandaların daha strateji fəaliyyətlərə və müştəri əlaqələrinə fokuslanmasına şərait yaradır, müştəri məmnuniyyətini və sədaqətini artırır, eyni zamanda biznesin böyüməsinə töhfə verir. Xüsusi hazırlanmış süni intellekt modeli əsasında qurulan həll on-premises (yerli infrastrukturda) işləyir ki, bu da məlumat təhlükəsizliyini, məxfilik və tənzimləyici tələblərə uyğunluğu təmin edir, eyni zamanda performansın tənzimlənməsinə və xərc optimizasiyalarına imkan yaradır. AI Renewals Agent, yeniləmə təkliflərinin hazırlanmasına və müştəri ilə qarşılıqlı əlaqə üçün hazırlıq müddətini təxminən 20% azalda bilər. İstifadə artdıqca və daha çox iş prosesi avtomatlaşdırıldıqca bu rəqəmin daha da artması gözlənilir.
Yeni agent, Cisco-nun Müştəri Təcrübəsi (CX) təşkilatına aid ən son süni intellekt yeniliyidir və Cisco-nun süni intellekt vasitəsilə hər bir müştəri təcrübəsini fərdiləşdirmək, proaktiv və proqnozlaşdırıla bilən etmək missiyasına uyğun olaraq, müştərilərin gözləntilərini üstələyən unikal nəticələr təqdim etdiyini göstərir.
“Bu elan Cisco ilə strateji tərəfdaşlığımızda daha bir mühüm mərhələni ifadə edir”, – deyə Mistral AI-nin baş direktoru Arthur Mensch bildirib. “Bu, generativ süni intellektin mürəkkəb məlumat mənbələrinə çıxışı necə təkmilləşdirə biləcəyini, Cisco müştərilərinə və ekosisteminə kritik dəyər təqdim edə biləcəyini və bütün maraqlı tərəflər üçün əhəmiyyətli vaxt qənaəti təmin edə biləcəyini nümayiş etdirir. Bu nailiyyət Cisco-nun mühəndis komandalarının yüksək peşəkarlığı sayəsində mümkün olub.”

Новости и событияCisco и Mistral AI заключили партнерство для реализации миссии Cisco по трансформации клиентского опыта с помощью ИИ
Cisco и Mistral AI заключили партнерство для реализации миссии Cisco по трансформации клиентского опыта с помощью ИИ
САН-ХОСЕ, Калифорния, 10 февраля 2025 г. – Cisco (NASDAQ: CSCO), мировой лидер в области сетевых и кибербезопасных решений, объявила о выпуске первого совместно разработанного ИИ-агента в рамках стратегического партнерства с Mistral AI, одной из ведущих европейских компаний в сфере искусственного интеллекта. ИИ-агент по продлениям (AI Renewals Agent) значительно улучшает и оптимизирует процесс создания предложений по продлению контрактов в Cisco. Этот инструмент объединяет структурированные и неструктурированные данные из более чем 50 различных источников, обеспечивая анализ настроений в режиме реального времени, обобщенные рекомендации, интеллектуальную автоматизацию и персонализацию, ориентированные на потребности клиентов и ключевые показатели эффективности (KPI).
Автоматизируя задачи и оптимизируя рабочие процессы, ИИ-агент по продлениям позволяет командам сосредоточиться на стратегических инициативах и взаимодействии с клиентами, повышая удовлетворенность, лояльность и стимулируя рост бизнеса. Решение основано на кастомной модели ИИ и развернуто локально (on-premises), что гарантирует безопасность данных, конфиденциальность и соответствие нормативным требованиям, а также обеспечивает гибкость в настройке производительности и оптимизации затрат. Ожидается, что этот инструмент сможет сократить время, затрачиваемое на подготовку предложений по продлению и взаимодействие с клиентами, примерно на 20%, и эта цифра будет расти по мере развития ИИ-агента и автоматизации новых рабочих процессов.
Новый агент – это последняя инновация Cisco в области клиентского опыта (CX), которая подтверждает стремление компании использовать ИИ для создания персонализированного, проактивного и предсказуемого взаимодействия с клиентами, обеспечивающего выдающиеся результаты и превосходящие ожидания.
“Это объявление знаменует собой очередную важную веху в нашем стратегическом партнерстве с Cisco”, – отметил Артур Менш, генеральный директор Mistral AI. “Оно демонстрирует, как генеративный ИИ может улучшить доступ к сложным информационным ресурсам, предоставить критически важную ценность для клиентов и партнерской экосистемы Cisco, а также значительно сэкономить время для всех заинтересованных сторон. Этот успех стал возможным благодаря исключительному таланту инженерных команд Cisco.”